İHA - İnsansız Hava Aracı Pilotu olarak yeni bir kariyere hazır mısınız ?

Rudder Havacılık
olarak  İHA0 ve İHA1 kategorilerinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-İHA-E-13 lisans numarası ile yetkilendirilmiş eğitim programları ile SHGM onaylı eğitimler vermekteyiz.

İHA0 eğitimimiz 0 – 4 kg tüm cihazları kapsamakta olup 2 gün ve toplam 14 saatten,
İHA1 eğitimimiz 0 – 25 kg tüm cihazları kapsamakta olup 5 gün ve toplam 38 saatten oluşmaktadır. 

SHGM tarafından belirtilen eğitim konularını ve sürelerini aşağıda bulabilirsiniz. Eğitimin son kısmında ise SİMÜLASYON ve ek olarak hava koşulları ve alanın uygun olması halinde UYGULAMALI UÇUŞ eğitimi yapılmaktadır.

Kurumumuzca teorik eğitime ek, ücretsiz verilen simülasyon ve pratik uçuş eğitimi sırasında:
İHA Temel Pratik Uçuş Eğitimi,
- Uçuş Hazırlık,
- Drone ile uçuş tecrübeleri,
- Uçuş sırasında karşılaşılan sorunlar konularında ek dersler verilmektedir.

Eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı cep kullanımı için ehliyet büyüklüğünde sertifika tanzim edilmekte olup, bu belge ile ömür boyu geçerli bir sertifikasyona ve donanıma sahip olunmaktadır..

En önemli kısım ise alınacak olan teorik dersler ve pratik eğitim ile doğru İHA - İnsansız Hava Sistemine, platformuna karar vermek için yeterli bilgi ve donanıma sahip olunmasıdır.

Standart eğitim merkezimiz Rudder merkez ofisi, Ankara olup; gelen talepler doğrultusunda şehrinize de eğitime gelebilmekteyiz. Şehrinizde eğitim talepleriniz için İHA EĞİTİM TALEP formumuz lütfen doldurunuz. Bu talebi siz ve arkadaşlarınız adına oluşturarak, diğer talepler ile birlikte bulunduğunuz ilde veya size en yakın ilde yapılacak eğitimler ile ilgili bilgilendirmelere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ankara merkez İHA0 eğitim ücretimiz KDV dahil 700,00-TL, İHA1 eğitim ücretimiz KDV dahil 1400,00-TL olup, kimlik sunulması ile birlikte öğrenci, kamu, kamu iştiraki özel sektör, özel Sektör ve gruplara indirim uygulanmaktadır. Ödemelerinizi banka yolu ile havale veya eft ile yapabileceğiniz gibi tarafınıza gönderilecek olan link üzerinden kredi kartı ile vade farksız 2 – 6 taksit imkanı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Geçerli İNDİRİM ORANLARI için 0.312.341.03.93 telefondan detay bilgi alabilirsiniz.

SHGM Mevzuatına
 göre eğitimimizin amacı: 
İHA0 ve İHA1 kategorisindeki hava araçlarını ticari amaçla kullanacak pilotlar, İHA sisteminin üreticisi, yetkili temsilcisi, üniversiteler, teknolojik araştırma geliştirme çalışması yapan merkezler veya Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş Uçuş Eğitim Organizasyonları tarafından verilen eğitimleri görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. Bu eğitimleri tamamlayan adaylar ticari olarak uçuş yapabileceğine dair lisans almaya hak kazanır maddesidir.

Eğitimler için gerekli belgeler: ( *** Kesin kayıt ertesi yanınızda getirebilirsiniz. )
1- Vesikalık fotoğraf ( 2 adet )
2- Kimlik fotokopisi
3- Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet üzerinden alınabilir. )
4- İkametgah ( Yerleşim Yeri Belgesi – E-Devlet üzerinden alınabilir. )
5- Sürücü olur gereksinimlerini karşılayan sağlık raporu.

Yukarıda belirtilen belgeleriniz ile eğitim ve sertifika işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimin İçeriği :  İHA0 - İHA1  İHA / DRONE EĞİTİM TARİHLERİ  

5285   14 Ekim 2017

Yukarı Git
Arama: Ara